ELŐADÁSOK
Helyszín: Zeneakadémia
2025. október 29. 19:30
Sibelius, Dvořák és Csajkovszkij
Az est karmestere Delyana Lazarova 2025-től a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmestere. A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának koncertjén a fiatal moldovai hegedűművész, Lilia Pocitari szólójával Dvořák népszerű Hegedűversenyét vezényli.
További információ
2025. november 18. 19:30
Rachmaninov és Dvořák
Rachmaninov 1901-ben bemutatott 2. zongoraversenye a szerző egyik legnépszerűbb alkotása. Első budapesti előadására sem kellett sokáig várni, 1908-ban így írtak róla: A „mű igen érdekes, melódiákban gazdag, felépítése okos, céltudatos, zenekari nyelve világos, némely gazdag melódiája szinte Csajkovszkij elementáris erejű témáira emlékeztet.” A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara koncertjén Fülei Balázs közreműködésével, Kovács János karmesteri irányításával szólal meg.
További információ
2026. január 9. 19:30
Rimszkij-Korszakov és Muszorgszkij
Mihai Damian előadásában a 19. század egyik legeredetibb dalciklusa, Muszorgszkij műve, A halál dalai és táncai hangzik el. A koncert első műsorszáma egy olyan Rimszkij-Korszakov-operát idéz, melyből a hazai közönség kizárólag a Dongó című karaktertételt ismeri, itt az alkalom tehát arra, hogy ennek a csodálatos műnek más részleteit is megismerjük.
További információ
2026. január 27. 19:30
Erik Bosgraaf és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara
Erik Bosgraaf a világ egyik legvirtuózabb és zenei kalandokra leginkább nyitott furulya-játékosa budapesti koncertjén a négy lipcsei aspiráns műveiből válogat.
További információ
2026. február 14. 19:30
Brahms és Bartók
Bartók Amerikában komponált zenekari Concertója a szerző egyik legnépszerűbb alkotása, már a bostoni bemutatón is nagy tetszést aratott, a zeneszerző halála után pedig meghódította a világ koncerttermeit.
További információ
2026. március 5. 19:30
Rossini, Weber és Schubert
A 25 éves Weber Münchenben találkozott először a korszak egyik legkiválóbb klarinétosával, a kalandos életű – a napóleoni háborúkat is megjárt – Heinrich Joseph Bärmann-nal. A zenetörténészek szerint e találkozó nélkül Webernek eszébe se jutott volna, hogy több koncert darabot is írjon klarinétra, melyek közül az f-moll versenymű a mai napig a hangszer repertoárjának egyik ékköve. A koncert második részében Riccardo Frizza a schuberti életmű egyik legnagyobb csodáját, a zeneszerző halála után megtalált C-dúr szimfóniát vezényli.
További információ
bérletár: 42.000 Ft/ 36.000 Ft/ 27.000 Ft